تبلیغات
Parand University Students of Computer Softwer - 10 شغل و تخصص پر درآمد دنیای امروز
10 شغل و تخصص پر درآمد دنیای امروز - چهارشنبه 13 تیر 1386

کنکور امسال هم برگزار شد و رفت... اما دغدغه همیشگی هنوز باقیست: کدام شغل ها در دنیای امروز  بیشترین تقاضا و درآمد را دارند؟... واقعیت اینست که امروزه شما حتی بدون تحصیلات دانشگاهی ، و برخی اوقات صرفا با گذراندن تنها یک یا چند درس محدود، هم می توانید شغلی موفق و پر درآمد داشته باشید. و کنکور و مدارک آنچنانی دانشگاهی و تیترهای دکتری و مهندسی ، آنهم در دنیای اینترنت و ماهواره که دسترسی به علم و آگاهی به آسانی یک کلیک  است، جذابیت و اهمیت مثلا ده سال پیش را ندارند و شخصیت هم نمی آورد  و بنابراین غصه ای هم نباید خورد ..... این کنکوری که سالهاست در ایران برگزار میشود اصلا  ملاک و معیار درست و عادلانه ای برای شناخت استعداد آدمها نیست و هیچ ارزشی ندارد و نباید بابت آن غصه خورد. والدین ایرانی هم بالاخره باید یکبار برای همیشه این تابو های کنکور و مدرک دانشگاهی را کنار گذاشته و نگاه کنند به کشورهای پیشرفته ای مثل امریکا و ببینند که در چنین ممالکی اصولا مدرک تحصیلی ملاک هیچ چیز نیست: یک رفتگر شهرداری با یک مدیر بزرگترین شرکت یا رییس جمهور هیچ فرق ندارند و اینجور مسایل ظاهری اصلا ملاک نیستند و همگی در جامعه احترام دارند و یکدیگر را ، حتی رییس جمهورشان را با نام کوچک صدا میزنند (مثلا در مدارس یا دانشگاهها دانش آموز و دانشجو استادش را با نام کوچکش صدا می زند و روابط در این سطح دوستانه و همتراز است) و کسی عقده یا غصه مدرک تحصیلی ندارد. اینگونه تفکرات صرفا مختص ممالک خاورمیانه ای و بویژه ایران است و بس. که معمولا از چشم هم چشمی و یا محرومیتهای والدین نشئت میگیرند.....


     لیستی که درینجا می بینید مربوط به امریکای امروز است اما واقعیت اینست که در هر کشوری هم صدق می کند:
Top 10 Jobs  ..  ده شغل برتر ، که صاحبکاران را محتاج شما می کنند، و نه بر عکس، ازین قرارند:

۱- Computer Software Engineer    برنامه نویسی کامپیوتر: اداره آمار امریکا اعلام کرده که این شغل تا پایان سال 2014 ( یعنی تا هفت سال آینده) در صدر مشاغل پر درآمد و دایما در حال پیشرفت قرار خواهد داشت.

۲- Paralegal ( پارا لیگال) یعنی دستیار حقوقی - صاحبکاران دایما در حال کاهش هزینه های بیزینس هستند و یکی ازینها جایگزینی وکیل بیزینس  با مشاوران یا دستیاران حقوقی (با مدرک تحصیلی پایینتر از وکیل ولی با تقریبا همان سرویس و شغل)  است. بسیاری از موسسه های آموزشی  یا کالجهای فوق دیپلم چنین مدرکی میدهند و یا مثلا اگر فعلا یک لیسانس دانشگاهی دارید میتوانید با گذراندن چند درس تخصصی اضافی ، پارالیگال بشوید.

۳-  Accountant  - حسابدار - نیازی به توضیح بیشتر نیست که افراد، بیزینس ها، بانکها، شرکتهای بیمه و حتی دولتها به این تخصص همیشه نیاز دارند.

۴- Occupational Therapist  (  تراپیست ها) ..یعنی کسانیکه کمک فکری و فیزیکی  می کنند به  کارمندان و کارگران و سایر مردم عادی برای بهتر  و سالمتر زندگی و کار کردن و یا بهبود وضعیت فکری و فیزیکی و سلامتی آنها.. .. . هر چند که برای دریافت بالاترین حقوق در  چنین تخصصی باید مدرک مستر  master' (فوق لیسانس) داشته باشید اما جالبه بدانید که در امریکا بیش از 13.5 میلیون نفر درین شغل مشغول بکارند و کلا مشاغل و تخصصهایی که در رابطه با پرستاری و سلامتی و دارو و درمان و نگهداری از بیماران یا سالمندان است جزو پر درآمدترین و پر تقاضا ترین  و پیشروترین مشاغل امریک هستند و هیچ متخصصی درین حوزه بیکار نیست. شما حتی با دو سال تحصیل فوق دیپلم هم می توانید در گوشه ای از این تخصص بکار مشغول شوید و حتی نیاز به لیسانس دانشگاهی هم ندارید.

۵- Post-Secondary Teachers  ( دبیر دبیرستانها و موسسات آموزشی و استاد دانشگاه و کالج) ... در لیست 50  شغل برتر در امریکا که تلویزیون CNN  تهیه کرده بود این تخصص در رتبه دوم  است و برای کسب درآمد بیشتر البته نیاز به مدرک فوق لیسانس  دارید و بویژه برای تدریس در رشته های بیزینس، پزشکی، و کامپیوتر همیشه تقاضا برایتان فراوان است.

۶- Actuary  (  شناسایی ، مدیریت، و کنترل ریسک در بیزینس ها   ) .. این تخصص هم بویژه برای کار در شرکتهای بیمه، یا در هر بیزینسی،  تا سال 2014  میلادی همچنان پر درآمد خواهد بود. برای چنین تخصصی شما نیاز به مدرکی در حد لیسانس امور مالی ( با گرایش کامپیوتری و تخصص در ریاضیات و برآورد ریسک ) دارید. بیزینسها همیشه برای پیش بینی ریسک در مثلا سرمایه گذاری یا تصمیمات مهم شان نیاز به متخصصانی برای عرضه راه حلهای عملی و مدرن دارند.

۷- Medical Assistant ( دستیار پزشک)... که در بسیاری رشته های پزشکی ، آنهم فقط با یکی دو سال تحصیل بعد از دیپلم دبیرستانی، میسر میشود و نیازی به دانشگاه رفتن نیست.

۸- Lawyer (وکالت) ... اگر به پرستیژ و اینجور چیزها می اندیشید  بویژه در بیزینس، محیط زیست، مالیات محلی و بین المللی، پزشکی، و ثبت اختراعات و علایم تجاری ( patent law  ) ...

۹- Home Health Aide  ( نگهداری از بیماران یا سالمندان در خانه)... با افزایش تعداد سالمندان، و اینکه  فرزندان برای نگهداری از والدین فرصت یا علاقه ای ندارند ، چنین تخصصی در حال افزایش است و صرفا با مثلا چند ماه یا یکسال تحصیل میتوان به چنین شغلی پرداخت.

۱۰-   Computer Systems Analyst  ( کامپیوتریزه کردن بیزینس ها و تشکیلات) .. که با مدارک فوق دیپلم به بالا ( و یا حتی بدون مدرک و صرفا با خودآموزی) همیشه برایش تقاضا هست. .....ترجمه اکبر شیخ زاده - تورنتو ، منبع : یاهو


نویسندگان
آرشیو
آرشیو موضوعی
مطالب پیشین
مسابقه

خبر نامه
اطلاعات
امروز :
بازدید های امروز :
بازدید های دیروز :
كل مطالب :
كل پیام ها :
كل بازدید ها :
ایجاد صفحه : - ثانیه
تبلیغات

CAPU

اخبار اس ام اسی

این قسمت توسط اس ام اس به روز می شود

اخبار هک و امنیت

اخبار دانشگاه

اخبار وبلاگ

درباره دانشگاه - تماس با ما - درباره ما


Powered by: Mihanblog.com
Copyright © 2006-2007 PUCS. All rights reserved.